Podstatnější je však skutečnost, že zatímco mosty jsou zařízení typu "plug & play" a nevyžadují žádnou konfiguraci, u směrovačů je to opačně. Správně nakonfigurovat směrovač je záležitostí vyžadující poměrně pokročilé znalosti a dovednosti.
Směrovače jsou vidět
Zajímavým rozdílem mezi mosty a směrovači je otázka jejich viditelnosti pro ostatní počítače. Mosty totiž nejsou pro ostatní koncové počítače vůbec viditelné, zatímco směrovače ano.
Když koncový počítač potřebuje odeslat nějaký datový paket příjemci v jiné síti, musí znát alespoň jeden směrovač vedoucí ven z dané sítě. Samotný paket sice opatří síťovou adresou koncového příjemce, ale vloží jej do datového rámce který ve skutečnosti zašle příslušnému směrovači.
V případě přenosu datových rámců přes mosty je tomu jinak. Zde odesilatel neví o existenci mostů a domnívá se, že koncového příjemce má v dosahu přímého spojení. Datový rámec proto adresuje přímo jeho koncovému příjemci a odešle jej. Každý most přitom pracuje tak, že přijímá úplně všechny datové rámce, které někdo někde vyšle, tedy i rámec, který mu není přímo adresován a předá jej do směru, ve kterém se nachází příjemce.
Žádné komentáře:
Okomentovat