Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

Problémy při vývoji kroucené dvoulinky

1. rychlost přenosu na telefonních rozvodech byla jen 1Mb/s, ale požadovala se návaznost na stávající verze Ethernetu tj. dosažení rychlosti 10 Mb/s.
2. to se podařilo, ale za cenu zkrácení délky segmentu na 100m. Na kroucené dvoulince není možné vytvářet odbočky jako na koaxiálním kabelu, což se řeší pomocí rozbočovačů neboli hubů, o kterých se teď tak často mluví.
3. Hub je jakási skříňka, obsahující potřebné obvody pro rozbočování. Každý souvislý kus kroucené dvoulinky je použit jako dvoubodový spoj. Jeden konec je připojen do počítače, druhý do hubu. Nejčastěji funguje jako opakovač, ale dnes se nabízejí karty do hubů fungující i jako směrovače.
4. jak se liší kroucená dvoulinka od koaxiálního kabelu:
• není sdíleným přenosovým mediem, každý počítač má vlastní přípojku k rozbočovači a to jen pro sebe
• Ethernet se na nový typ kabeláže dívá stejně jako na sdílenou kabeláž a nesnaží se využít nových možností
• Stejná zůstává i přístupová metoda CSMA/CD a formát linkových rámců. Plné využití vlastností kroucené dvoulinky se podařilo díky nové přístupové metodě Demand Priority v sítích 100VG - AnyLAN, která však již není považována za variantu Ethernetu.
• Příznivé vlastnosti kabeláže na bázi kroucené dvoulinky vedly k vytvoření metodiky budování rozvodů s vysokou trvanlivostí a spolehlivostí tj. strukturované kabeláže.

Žádné komentáře:

Okomentovat