Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

Mechanismus fungování switche

Rozdíl fungování switche proti mostu je v kvantitě. Switche mají více rozhraní (portů) pro připojení jednotlivých segmentů a rychlejší přepojovací schopnosti. Přepojování, které provádí switch je jednodušší a rychlejší, protože je provedeno hardwarově. Směrování se řeší programovými prostředky, což se musí projevit na rychlosti.
Jak switch zpracovává data ?
Switche fungují dvěma způsoby:
1. Každý blok dat je v každém switchi nejprve celý načten a teprve pak zpracován nebo
2. switch nečeká na načtení celého přenášeného bloku dat a snaží se jej zpracovat co možná nejrychleji. Např. v případě Ethernetových rámců si počká jen na načtení hlavičky, ze které již dokáže poznat co má s celým blokem dat udělat a provede to ihned. Funguje to tedy tak, že switch příslušný rámec začne průběžně odesílat v příslušném výstupním směru ještě v době, kdy jej z jiného směru sám teprve přijímá.
Hlavní výhodou druhého principu je záruka, že rámec projde switchem za pevně danou dobu. To v případě, který pracuje na principu načti a zpracuj, zaručeno není. Druhý princip je proto výhodnější pro přenos různých multimediálních formátů a pro přenos dat v reálném čase. Nevýhodou je, že switch fungujícímu na druhém principu musí přenášet i poškozené rámce. Poškození lze poznat až ze zabezpečovacího údaje, který se nachází až na konci datového rámce.

Žádné komentáře:

Okomentovat