Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

Mosty, switche a směrovače již sdílený charakter přenosů nezachovávají...

Mosty, switche a směrovače již sdílený charakter přenosů nezachovávají, protože to jsou inteligentnější zařízení. Dokáží rozpoznat ta data, která mohou zůstat v jedné části sítě a nemusí být šířena dál od dat, která musí být přenesena do jiných částí sítě.
Z předchozího výkladu by se mohlo zdát, že opakovače jsou dnes již nepoužitelné, když ostatní druhy propojovacích zařízení umožňují dosahovat lepších přenosových možností. V některých situacích mohou být opakovače výhodnější než jiné druhy propojovacích uzlů.
Příklad
Představme si takovou síť, ve které je jeden centrální server a několik stanic a všechny tyto stanice komunikují pouze s centrálním serverem ( mezi sebou vůbec ne). Pak veškerý provoz v síti vede z nebo do jednoho bodu. Kdyby se takováto síť kdekoli rozpojila a vzniklé části propojily něčím jiným než opakovačem, nepřineslo by to žádný pozitivní efekt z hlediska lepšího využití celkové dostupné přenosové kapacity. Dokonce by to mohlo přinést i zhoršení, jelikož opakovače fungují v reálném čase a veškerý provoz jimi prochází s velmi malým zpožděním. Ostatní zařízení typu mostů a směrovačů již v reálném čase nepracují (zápis dat do bufferů) a při jejich průchodu tak dochází k výrazně vyšším průběžným zpožděním než při průchodu opakovači.
Příznivý efekt mostů, switchů nebo směrovačů by se ve stejné síti projevil až v okamžiku, kdy by se změnil charakter provozu a některé stanice začaly komunikovat po dvojicích mezi sebou.

Žádné komentáře:

Okomentovat