Hledejte v chronologicky řazené databázi studijních materiálů (starší / novější příspěvky).

 Povinnost součinnosti se správcem –

– mají ji zejména finanční úřady, katastry (KN), orgány evidence motorových vozidel, SCP, notáři, banky (čísla a stavy účtů), pošta (adresy), pojišťovny (pojistná plnění), dopravci; poskytují zejména údaje o majetku dlužníka (v rozsahu, v jakém by je poskytly přímo dlužníku) a dále listiny / věci, které mohou sloužit ke zjištění dlužníkova majetku. Pokud uvedené osoby bezodkladně součinnost správci neposkytnou, pak odpovídají za škodu, která tím věřitelům vznikne.

 Další subjekty:
• opatrovník – soud jej může ustavit věřitelům v případě povolení ochranné lhůty,
• osoby nabízející ručení – v případě nuceného vyrovnání (§§ 34 odst. 2, 37 odst. 1 ZKV),
• likvidátor – při prohlášení konkursu na PO v likvidaci; (likvidátor) ztrácí část své působnosti v míře, v jaké ji nabývá správce; likvidace se po dobu konkursu přerušuje; likvidátor má povinnost součinnosti se správcem, za což mu náleží odměna, kterou určí správce; obdobně platí pro PO v nucené správě,
• správce podniku – ten funguje:
 po nařízení exekuce prodejem podniku,
 po vydání exekučního příkazu k prodeji podniku; po dobu trvání konkursu správce podniku svou funkci nevykonává a musí k. správci odevzdat všechny doklady (zejména o zjišťování ceny podniku) a poskytnout součinnost (odměna – viz výše „likvidátor“).

Žádné komentáře:

Okomentovat